Aaa Estetiği de mi olur muş?


Genital Estetik

Genital organlarımız da aynen vücudumuzun diğer bölgelerindeki kaslar, dokular gibi, genetik- kalıtımsal, doğum ve yaşlanmaya bağlı olarak bizi mutlu edemeyebilir.

Genital estetik vajinanın, kasık bölgesinin ve vajinal dudak bozukluklarının estetik ve fonksiyonel olarak düzeltilmesini kapsar. Vajina iç dudakların küçültülmesi, dış dudakların onarımı, küçültülmesi, pubik bölge dediğimiz üst üçgen alanı belirginleştirme ve vajina daraltma veya işlemlerini kapsar.


Çok fazla dile getirilemeyen genital güzelleşme ve vajinal estetik operasyonları kişinin yaşamını oldukça etkilemektedir.


Neden vajinal estetik?

Normal doğum diye bilinen vajinal doğum sırasındaki kontrolsüz cerrahi kesiler, bebek çıkarken yaratılan travmaya bağlı yırtılmalar, düzensiz iyileşme ve sonrasında ya da yaşlanmaya bağlı kas gevşemesi, artan hormonal düzensizlik ve azalan öströjen seviyeleri ile genetik yapı nedeniyle kadınların bir kısmında

Renginden boyutuna (2cm ve altından başlayıp 6 cm ve üstüne kadar çıkabilen şekil bozuklukları mevcuttur) genişliğinden darlığına her türlü sorunun çözümü vardır. Operasyon Öncesi Görüşme Görüşmede öncelikle sizin şuan ki şikâyetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir. Operasyonun ayrıntıları hakkında size bilgi verilir. Operasyon Yaşı Her kadına uygulanabilir. Burada temel aldığımız en önemli nokta beden gelişiminin tamamlanmış olmasıdır, bu sıklıkla 18-20 li yaşlar civarıdır. İç ve dış dudak operasyonları kızlık zarına zarar vermez. Hamile kalmaya, cinsel ilişkiye ve orgazma engelde değildir. Operasyon Zamanına Hazırlık Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz) Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir,doku iyileşmesini bozar. Operasyon günü hastaneye gelirken 6-8 saat aç ve susuz gelmeniz önemlidir, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın. Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı. Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır. Operasyon Tekniği İç dudak büyüklüğü için; Doğrusal kontraktürü önlemek için S insizyon kullanılarak, iç dudaklar küçültülür. Dış dudak büyüklüğü için; Bir S insizyon ve/veya fusiform doku çıkarılması yapılır. Pubis (kasık) büyüklüğü için; Pubis kaldırılması veya doku çıkarılması işlemi yapılır. Küçük iç dudak veya dış dudak için; Bu deformiteler daha az sıklıkta görülmekte. Yağ enjeksiyon uygulamaları yapılır. Ek yağ enjeksiyon uygulaması, 6 ay sonra ilave edilebilir. Yağ enjeksiyonu yapıldığında hastaların çoğu cinsel ilişkinin hem daha kolay hem de daha zevkli olduğunu belirtmişler. Vajina daraltma; Vajinanın arka duvarından bir parça çıkarılır. Emilir dikiş kullanıldığından dikiş almaya gerek kalmaz. Anestezi Türü Estetik vajina operasyonu genellikle lokal anestezi ve sedasyon altında yapılır. Vajina daraltma genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılır. Operasyon Süresi İşlemin büyüklüğüne bağlı olarak 30 dakika–1 saat arasında sürer. İyileşme Süreci Hasta aynı gün taburcu edilir, düzenli pansuman ve bölgesel hijyene önem verilir. Operasyon sonrası günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Emilir dikiş kullanıldığından dikiş alınmasına gerek yoktur. Bir hafta antibiyotik kullanılması sağlanır. Çok ciddi bir ağrı yaşanmaz. İlk bir ay boyunca cinsel ilişki ve küvette banyo önerilmez. Operasyon sonrası 2. gün ılık bir duş alınabilir. vem #genitalestetik #vajinaestetiği #vaginalestetik #vaginaestetği #vajinadudak #vajendudak #vagendudak #vaginadaraltma#vajinadaraltma #vajinaşekil